top of page
  • Zdjęcie autoraStudio Gorzko

Co zrobić ze swojej strony, żeby film ślubny był piękny?

Pierwszym krokiem do realizacji filmu marzeń jest oczywiście znalezienie odpowiedniego filmowca na ślub, który swoim okiem zrealizuje dla Was film z wesela marzeń. Jest to trudna sprawa, bo na rynku jest wiele konkurencji, ale również można się naciąć na duże firmy, które oddają realizacje i montaż osobom trzecim. Więcej o takich praktykach oraz jak znaleźć dobrego kamerzystę na wesele opisałem w poprzednim wpisie.

Oprócz dobrego operatora potrzeba trochę wysiłku z Waszej strony. Dla niektórych jest to wysiłek, a niektórzy mają to we krwi i przychodzi im to naturalnie. Mowa tutaj o byciu sobą, o nie zwracanie uwagi na kamerę, niektórzy czują wewnętrzną krępacje na widok obiektywu, a niektórzy wręcz odwrotnie, otwierają się przed kamerą. Jest to w dużej mierze niezależne od nas, więc ja zawsze polecam po prostu nie zwracać na mnie uwagi, ja sam pracuje tak, żeby Was nic peszyło tego dnia. Często słyszę, że byłem niezauważalny podczas wesele i ślubu. Ważnym aspektem jest Wasza relacja, to oczywiście też zależy od Waszego charakteru, ale film z wesela to film o Waszej miłości. Warto tego dnia rozpalić w sobie namiętność, przytulajcie się dużo, całujcie, mówcie czułe słówka, patrzcie się na siebie, kamera to widzi i to lubi :) Podczas przysięgi nie zapomnijcie o głębokim spojrzeniu w oczy drugiej połówki. Film z wesela to trochę szczerości, ale też trochę kreacji szczególnie podczas pleneru. Nie każdy lubi lub nie może sobie pozwolić na fotogeniczne stodoły, pałacyki i inne modne miejsca na wesela, ale możecie np. zapytać zespół weselny czy dj'a czy posiada jakieś oświetlenie, które robi atmosferę podczas zabawy. Czym więcej kolorowego światła nie zawsze oznacza ładniejszy film ;) Czym bardziej naturalne barwy tym lepiej będzie prezentowała się Wasza skóra, kolory sukienek na ekranie.

Podsumowując, ważnym aspektem jest miejsce wesela i jego aranżacja, ale nie każdy może sobie pozwolić na wesele w Toskanii, Kraków, Warszawa, Rzeszów, czy Tarnów i Rabka mają piękne okolice (może chociaż na plener?) ;) Możecie za to sami wypaść pięknie i autentycznie. Nie bójcie się kamery, bądźcie szczerzy, pełni miłości, czasami pomachajcie i uśmiechajcie się do obiektywu, a podczas pleneru ślubnego oddajcie się radą kamerzysty i dajcie mu czas, a przede wszystkim bawcie się jak na najlepszym przyjęciu swojego życia! :)


11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page